GLPI Plugin - Tag - en to it_IT translation catalogue (13 entries)

en: Add tags
it_IT: Aggiungi Etichetta

en: HTML color
it_IT: Colore HTML

[ctx: filters]
en: If the item has a tag
it_IT: Se l'oggetto ha un'etichetta

[ctx: filters]
en: If the item is tagged
it_IT: Se l'oggetto ha un'etichetta

en: Missing parameters
it_IT: Parametri mancanti

en: Remove tags
it_IT: Rimuovi etichetta

en: Tag | Tags
it_IT[0]: Etichetta
it_IT[1]: Etichette
it_IT[2]: Etichette

en: Tag Management
it_IT: Gestione Tag

en: Tag management
it_IT: Gestione etichette

en: Tags have been updated
it_IT: Le etichette sono state aggiornate

en: Tags have not been updated
it_IT: Le etichete non sono state aggiornate

en: Tags location
it_IT: Posizione delle etichette

en: View all tags
it_IT: Visualizza tutte le etichette
