GLPI Plugin - GenInventoryNumber - en to tr_TR translation catalogue (16 entries)

en: Active
tr_TR: Etkin

en: An inventory number have been generated (%1$s)
tr_TR: Bir stok numarası üretildi

en: Daily
tr_TR: Günlük

en: GLPI's inventory items configuration
tr_TR: GLPI stok ögeleri yapılandırması

en: Generate inventory number
tr_TR: Stok numarası üret

en: Generation templates
tr_TR: Üretme kalıpları

en: Global index position
tr_TR: Genel dizin konumu

en: Index auto-reset method
tr_TR: Dizin otomatik sıfırlama yöntemi

en: Index position
tr_TR: Dizin konumu

en: Inventory number generation
tr_TR: Stok numarası üretme

en: Monthly
tr_TR: Aylık

en: Never
tr_TR: Asla

en: Regenerate inventory number (overwrite)
tr_TR: Stok numarasını yeniden üret (üzerine yaz)

en: Use global index
tr_TR: Genel dizin kullanılsın

en: Yearly
tr_TR: Yıllık

en: You can't modify inventory number
tr_TR: Stok numarasını değiştiremezsiniz
