GLPI Plugin - GenInventoryNumber - en to de_DE translation catalogue (16 entries)

en: Active
de_DE: Aktiv

en: An inventory number have been generated (%1$s)
de_DE: Eine Inventarnummer wurde generiert

en: Daily
de_DE: Täglich

en: GLPI's inventory items configuration
de_DE: GLPI Inventartypen Konfiguration

en: Generate inventory number
de_DE: Inventarnummer generieren

en: Generation templates
de_DE: Vorlage

en: Global index position
de_DE: Globaler Indexwert

en: Index auto-reset method
de_DE: Methode für Index-Auto-Reset

en: Index position
de_DE: Indexposition

en: Inventory number generation
de_DE: Inventarnummern generieren

en: Monthly
de_DE: Monatlich

en: Never
de_DE: Nie

en: Regenerate inventory number (overwrite)
de_DE: Inventarnummer erneut generieren (überschreiben)

en: Use global index
de_DE: Globalen Index verwenden

en: Yearly
de_DE: Jährlich

en: You can't modify inventory number
de_DE: Sie können keine Inventarnummer verändern
