GLPI Plugin - Fields - en to ro_RO translation catalogue (61 entries)

en: - some deleted fields may still be present in database (bug introduced in version %s and fixed in version %s)
ro_RO: - unele câmpuri șterse pot fi încă prezente în baza de date (bug existent in versiunea %s și remediat în versiunea %s)

en: -> "%s.%s" has been deleted.
ro_RO: -> "%s.%s" a fost șters.

en: -> "%s.%s" should be deleted.
ro_RO: -> "%s.%s" trebuie șters.

en: Add a new field
ro_RO: Adaugă un câmp nou

en: Add condition to hide block
ro_RO: Adăugați o condiție pentru a ascunde blocul

en: Add new status override
ro_RO: Adăugați un status suplimentar

en: Add tab
ro_RO: Adăugați un tab

en: Additional fields
ro_RO: Câmpuri adiționale

en: Allowed values
ro_RO: Valorile permise

en: Block
ro_RO: Bloc

en: Check database to detect inconsistencies.
ro_RO: Verificați baza de date pentru a detecta inconsecvența datelor.

en: Component items
ro_RO: Elemente componente

en: Condition to hide block | Conditions to hide block
ro_RO[0]: Condiții pentru ascunderea blocului
ro_RO[1]: Condiții ascundere bloc
ro_RO[2]: Condiții pentru ascunderea blocului

en: Container name is too long for database (digits in name are replaced by characters, try to remove them)
ro_RO: Numele conținut este prea lung pentru baza de date (cifrele din nume sunt înlocuite cu caractere, încercați să le eliminați)

en: Database contains orphaned data from %s improperly deleted field(s).
ro_RO: Baza de date conține date orfane din %s câmp(uri) șterse incorect.

en: Database was containing orphaned data from %s improperly deleted field(s).
ro_RO: Baza de date conținea date orfane din %s câmp(uri) șterse incorect.

en: Date
ro_RO: Dată

en: Date & time
ro_RO: Dată & oră

en: Dropdown
ro_RO: Desfășurător

en: Everything is in order - no action needed.
ro_RO: Totul este în ordine - nu este necesară nicio acțiune.

en: Export to YAML
ro_RO: Exportați în YAML

en: Field
ro_RO: Câmp

en: Field name is too long for database (digits in name are replaced by characters, try to remove them)
ro_RO: Numele câmpului este prea lung pentru baza de date (cifrele din nume sunt înlocuite cu caractere, încercați să le eliminați)

en: Fields
ro_RO: Câmpuri

en: Fix container names
ro_RO: Remediați numele containerelor

en: Fix fields names
ro_RO: Remediați numele câmpurilor

en: GLPI item
ro_RO: Element GLPI

en: Header
ro_RO: Antet

en: Insertion in the form (before save button)
ro_RO: Inserare în formular (înainte de butonul de salvare)

en: Insertion in the form of a specific tab (before save button)
ro_RO: Inserarea într-un tab separat (înainte de butonul de salvare)

en: Label
ro_RO: Eticheta

en: Language
ro_RO: Limba

en: MySQL tables installation
ro_RO: Generarea tabelelor MySQL pentru instalare

en: MySQL tables uninstallation
ro_RO: Ștergerea tabelelor MySQL instalate

en: No field for this block
ro_RO: Nu există niciun câmp pentru acest bloc

en: No item found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun element

en: Number
ro_RO: Număr

en: Override by status
ro_RO: Ignorați în funcție de stare

en: Read only
ro_RO: Nu poate fi editat

en: Regenerate container files
ro_RO: Regenerați fișierele container

en: Run "%s" to fix database inconsistencies.
ro_RO: Rulați „%s” pentru a remedia inconsecvențele bazei de date.

en: Some URL fields contains invalid links
ro_RO: Unele câmpuri URL conțin linkuri nevalide

en: Some mandatory fields are empty
ro_RO: Unele câmpuri obligatorii sunt goale

en: Some numeric fields contains non numeric values
ro_RO: Unele câmpuri numerice conțin valori non numerice

en: Status overrides
ro_RO: Status nepreluat

en: Text (multiples lines)
ro_RO: Text (mai multe rânduri)

en: Text (single line)
ro_RO: Text (un singur rând)

en: The plugin can't be uninstalled when the plugin is disabled
ro_RO: Plugin-ul nu poate fi dezinstalat când este dezactivat

en: This command will check database to detect following inconsistencies:
ro_RO: Această comandă va verifica baza de date pentru a detecta următoarele inconsecvențe:

en: Updating generated containers files
ro_RO: Actualizarea fișierelor container generate

en: Updating generated dropdown files
ro_RO: Actualizarea fișierelor tip desfășurător generate

en: Use this option to actually fix database
ro_RO: Utilizați această opțiune pentru a remedia baza de date

en: Yes/No
ro_RO: Da/Nu

en: You cannot add several blocks with type 'Insertion in the form of a specific tab' on same object tab
ro_RO: Nu puteți adăuga blocuri multiple folosind „Inserare formular într-un tab specific”.

en: You cannot add several blocks with type 'Insertion in the form' on same object
ro_RO: Nu puteți adăuga mai multe blocuri de tipul „Inserare în formular” pe același obiect

en: You cannot add several blocs with identical name on same object
ro_RO: Nu puteți adăuga mai multe blocuri cu nume identic pe același obiect

en: You must specify an item type, search option and condition.
ro_RO: Trebuie să specificați un tip de articol, o opțiune de căutare și o condiție.

en: not under
ro_RO: nu sub

en: regular expression matches
ro_RO: expresia se potrivește

en: show
ro_RO: arată

en: under
ro_RO: sub
