GLPI Plugin - Escalade - en to es_ES translation catalogue (34 entries)

en: Assign the technical group on ticket category change
es_ES: Asignar al grupo técnico cuando cambie la categoría

en: Assign the technical manager on ticket category change
es_ES: Asignar el director técnico en el tcket de cambio de categoría

en: Assign ticket to initial group on solve ticket
es_ES: Asignar una solicitud al grupo inicial a su resolución

en: Clone and link
es_ES: Clonar y vincular

en: Clone tickets
es_ES: Clonar tickets

en: Close cloned tickets at the same time
es_ES: Cerrar tickets clonados al mismo tiempo

en: Configuration Escalade plugin
es_ES: Plugin de configuración de Escalado

en: Don't change
es_ES: No cambar

en: Enable filtering on the groups assignment
es_ES: Habilitar el filtrado en la asignación de los grupos

en: Error : adding actors (group)
es_ES: Error : agregando actores (grupo)

en: Error : adding actors (user)
es_ES: Error : agregando actores (usuario)

en: Error : adding documents
es_ES: Error : agregando documentos

en: Error : adding followups
es_ES: Error: añadiendo seguimientos

en: Error : adding link between the two tickets
es_ES: Error :  agregando vinculo entre los dos  tickets

en: Error : adding new ticket
es_ES: Error: agregando nuevo ticket

en: Error : get old ticket
es_ES: Error : Al obtener tickets antiguos

en: Escalation
es_ES: Escalado

en: Escalation history in tasks
es_ES: Historia del escalado en las tareas

en: Group concerned by the escalation
es_ES: Grupo concerniente por el escalado

en: Nota: This feature (creation part) is duplicate with the <a href='##link##'>Behavior</a>plugin. This last has priority.
es_ES: Nota: Esta función (parte de creación) está duplicada con el complemento <a href='##link##'>Comportamiento</a>. Este último tiene prioridad.priority.

en: Reassign the ticket to group
es_ES: Reasignar el ticket al grupo

en: Remove old assign group on new group assign
es_ES: Eliminar la asignación antigua del grupo en la nueva asignación

en: Remove technician(s) on escalation
es_ES: Retire técnico(s) en el escalado

en: Solution provided, back to the group
es_ES: Solución proveida, atras al grupo

en: Solution rejected, return to the group
es_ES: Solución rechazada, regresar al grupo

en: This ticket has been cloned from the ticket num
es_ES: Este ticket ha sido desde el ticket numero

en: Ticket status after an escalation
es_ES: Estado de los tickets después del escalado

en: Use the technician's group
es_ES: Utilice el grupo de técnicos

en: View full history
es_ES: Ver la historia completa

en: a time of creation
es_ES: a la hora de crear

en: a time of modification
es_ES: a la hora de modificar

en: full assignation history
es_ES: historial completo de asignación

en: missing parameters
es_ES: faltan parámetros

en: show group assign history visually
es_ES: mostrar historial visual de asignación de grupo
